Zdjęcia od kuchni #1

Tym wpisem chciałbym zacząć całą serię wpisów, które będę od czasu do czasu wrzucał i pokazywał swoje sesje zdjęciowe oraz opisywał jak dane zdjęcia zostały wykonane. Zazwyczaj pracuję tak, że staram się wszystko możliwie jak najbardziej upraszczać więc zdjęcie, o których będę pisał będą łatwe w wykonaniu, nie będą też miały skomplikowanej obróbki, staram się używać jak najmniej photoshopa.

Pierwsza sesja, którą Wam przedstawie była zrobiona w zeszłym tygodniu, całe zdjęcie trwały 30 minut, a obróbce wszystkich zdjęć poświęciłem nie więcej niż 5 minut 🙂 Zdjęcie robiłem w swoim domu, w warunkach mocno ograniczonych przez metraż i ilość mebli (38m2 podzielonych na dwa pokoje + mnóstwo dziecięcych zabawek, łóżeczka, szafy i inne meble ograniczające przestrzeń.) Na początku same zdjęcia:

Zdjęcia zostały zrobione aparatem fuji x-t2 z obiektywem kitowym 18-55. Do ich zrobienia użyłem tylko i wyłącznie światła naturalnego. Zdjęcia wykonywałem około godziny 13:00 w zimę więc słońce było dość wysoko na niebie, szczęśliwie świeciło bardzo mocno i dzięki temu wpadające do okna przez żaluzje zostawiały w pokoju fenomenalne cienie. Ekspozycję ustawiłem tak, żeby pokój i kuchnia znajdujące się w tle były ciemne, a modelka i cienie na niej wyglądały dobrze. Parametry przedstawiały się w taki sposób:

 

 

Modelka usiadła, na łóżku, potem się na nim położyła. Zrobiłem kilka ujęć i wspólnie wybraliśmy najlepsze. Miejsce, w którym zdjęcie było robione wygląda tak:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Surowy raw bez żadnej obróbki:

 

 

 

 

 

Obróbka zamknęła się na etapie wywołania zdjęcia z parametrami:

 

 

 

 

Nic więcej ze zdjęciem nie było robione, zapisałem je i było gotowe do publikacji 🙂

Próbowałem jeszcze skonwertować zdjęcia do czerni i bieli, ale ostatecznie wybrałem zdjęcia w kolorze. Poniżej przedstawiam czerń i biel, dajcie znać, która wersja dla Was jest lepsza:) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Modelka: Monika Lipigórska (instagram: https://www.instagram.com/lipsoooon/)

4 Comments

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *